Νέα βαριά ήττα του Άρη από τον Ολυμπιακό

sport

Πηγή

Ο Άρης των χιλίων προβλημάτων, υπέστη νέα βαριά ήττα με 2-4 από τον Ολυμπιακό που πέρασε άνετα από το άδειο “Κλεάνθης Βικελίδης”.

Το παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Super League δεν είχε βαθμολογικό ενδιαφέρον, με τις δύο ομάδες να παίζουν ανοιχτά και να δημιουργούν αρκετές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.

Οι “κιτρινόμαυροι” πάλεψαν όσο μπόρεσαν και είχαν ορισμένες καλές ευκαιρίες, όμως δέχτηκαν και πάλι τέσσερα τέρματα σε δεύτερο συνεχόμενο εντός έδρας ματς μετά το 1-4 από την ΑΕΚ.

Οι “ερυθρόλευκοι” που έχουν κατακτήσει ήδη τον τίτλο και μαθηματικά, κυριάρχησαν εύκολα στην αναμέτρηση, παρότι έπαιξαν με πολλές αλλαγές, έχοντας πολλές καλές στιγμές και διατηρώντας με άνεση το αήττητο στο πρωτάθλημα..

Ο Μασούρας άνοιξε το σκορ με σουτ στο 34ο λεπτό και ο Χασάν έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στους ερυθρόλευκους στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου (45΄+1΄) με ωραίο σκάψιμο σε τετ α τετ με τον Κουέστα.

Το πρώτο 45λεπτο είχε αρκετές φάσεις και για τις δύο ομάδες, που είχαν και από ένα δοκάρι. Στο 19΄ με τον Τοροσίδη ο Ολυμπιακός και στο 41΄ με τον Φετφατζίδη ο Άρης.

Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε πολύ “ζεστά” με γρήγορα γκολ. Στο 49΄ ο Μασούρας διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 0-3, με τον Φετφατζίδη να μειώνει σε 1-3 στο 56ο λεπτό.

Στο 66΄ ο Χασάν σκόραρε το τέταρτο γκολ των φιλοξενούμενων και στο 87΄ ο νεαρός Μπαγκαλιάνης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά διαμορφώνοντας το τελικό 2-4.

Οι συνθέσεις: ΑΡΗΣ (Ένινγκ): Κουέστα, Ροζ, Δεληζήσης, Μπαγκαλιάνης, Μπακούτσης, Λούκας Σάσα (79’ Διαμαντόπουλος), Ματίγια, Φετφατζίδης, Μαρτίνες, Μπρούνο Γκάμα & Μαντσίνι. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μαρτίνς): Αλέν (77’ Τσολάκης), Τοροσίδης, Σισέ, Σεμέδο, Γκασπάρ (58’ Μπρούνο), Μπουχαλάκης, Καφού, Καμαρά (58’ Ρατζέλοβιτς), Λοβέρα (68’ Ξενιτίδης), Μασούρας (68’ Βαλμπουενά) & Χασάν.